MIFOD- X Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami

16.2.2024

MIFOD to spotkanie osób zainteresowanych praktycznymi aspektami gospodarki odpadami. Udział w serii wykładów i dyskusji pozwoli na odnalezienie drogi w coraz bardziej skomplikowanym świecie przepisów, wykładni, procesów itp. związanych z odpadami. W poprzedniej edycji Forum wzięło udział ponad 220 zarejestrowanych uczestników.

Tematy przewodnie:

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "ES”, jak „Efektywność Sytemu” w gospodarce odpadami. Posłuchamy i podyskutujemy, gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy, jakie mamy wyzwania i możliwości, co nas ogranicza i jak przezwyciężyć bariery. W tej edycji naszego spotkania, będzie nowocześnie, innowacyjnie i międzynarodowo. Spojrzymy całościowo na polski system gospodarki odpadami w porównaniu z innymi europejskimi państwami. Będziemy gościć przedstawicieli Słowacji, Portugalii którzy przedstawią swoje systemy, wyzwania i kierunki oraz specjalistę zajmującego się systemami oczyszczania odcieków składowiskowych z Austrii. Spróbujemy wskazać metody optymalizacji systemów zbiórki, gromadzenia, transportu i zagospodarowania odpadów. Forum ma także być podpowiedzią, jakie są możliwe strategie, rozwiązania czy technologie dostępne dla samorządów, firm komunalnych i komercyjnych, związanych z gospodarką odpadami komunalnymi. Prelegentami będą przedstawiciele instytucji kreujących i wspomagających system gospodarki odpadami (NFOŚiGW, IOŚ-PIB, Sejm RP); wybitni prawnicy z kancelarii wyspecjalizowanych w obsłudze podmiotów zaangażowanych w gospodarkę odpadami (Ziemski, SDZ Legal). Ponadto będzie możliwość wysłuchania konsultantów, technologów, kadry zarządzającej firm zbierających i przetwarzających odpady oraz naukowców związanych z branżą.  

Udział w konferencji jest BEZPŁATNY po wcześniejszym przesłaniu wypełnionej karty uczestnictwa -REJESTRACJA NA KONFERENCJE ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA

W tym roku będziemy dysponować 150 miejscami na sali konferencyjnej, dla tego zachęcamy do wcześniejszego zgłaszania się, gdyż o uczestnictwie w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń.  

Zachęcamy również do odwiedzenia naszego stoiska, zlokalizowanego w pobliżu wejścia do sali konferencyjnej. Nasi specjaliści chętnie podzielą się swoją wiedzą dotyczącą aktualnej oferty oraz określą możliwy zakres współpracy.

PLAN KONFERENCJI - aktualizacja 18.03.2024 r.